ساخت جعبه های هدیه کار سرگرم کننده ای است که بسیاری به آن علاقه دارند. ساخت جعبه های رنگارنگ و زیبا که در اشکال مختلف ساخته می شوند سرگرمی خوبی است و می تواند زیبایی هدیه هایی که به عزیزان خود می دهید را دو چندان کند تزیین این جعبه ها و طراحی روی آنها نیز هنر دیگری است که می تواند یک جعبه کادو را بسیار زیباتر کند. در اینجا روشی برای طراحی روی یک جعبه کادو را می آموزید.
$لوازم مورد نیاز:
ـ جعبه کادو
ـ رنگ آستر سفید
ـ قلم موی پهن کوچک
ـ چسب
ـ مداد
ـ کاتر
ـ متر
قلم موی استنیل
ـ رنگ استنسیل
ـ اسپری ثابت کننده
ـ مقوای استنسیل
1-روی جعبه کادو دو لایه رنگ آستر سفید بزنید. سپس یک قسمت از رنگ سبز کم رنگ را با یک قسمت آب مخلوط کنید و دو یا سه بار روی جعبه بزنید و هر بار صبر کنید تا خشک شود و سپس لایه بعدی را بزنید. در جعبه را با چند تکه چسب به بدنه جعبه بچسبانید. محیط جعبه را اندازه گیری کنید و با استفاده از متر آن را به 6 یا 8 قسمت تقسیم کنید و علامت بزنید. این علامت گذاری را روی در جعبه هم انجام دهید.

 

2 ـ الگوی طرح روی جعبه را بردارید و روی مقوای استنسیل در بیاورید. سپس مقوای استنسیل را که الگو

 

را روی آن درآورده اید را روی جعبه نگه دارید و اسپری ثابت کننده را به آن برنید. سپس با استفاده از رنگ استنسیل سبز تیره و قلم موی استنسیل با زدن رنگ روی الگو ساقه و برگ ها را روی جعبه نقش کنید. در اینجا ورقه استنسیل برای شما مانند یک شابلون عمل خواهد کرد و طرح مورد نظر روی بدنه جعبه نقش خواهد بست.
3 ـ دوباره شابلون را روی برگ ها قرار دهید. با استفاده از رنگ آبی در جاهایی که برگ ها به ساقه نزدیک می شوند سایه ایجاد کنید. از یک قلم موی استنسیل تمیز استفاده کنید تا رنگ ها تمیز از آب در بیایند. این کار را چند بار تکرار کنید تا نقش گل ها و ساقه ها در چند جای جعبه نقش ببندد.

 

4- با استفاده از شابلون طرح قلب و رنگ سبز کم رنگ در پایین جعبه بین هر دو برگ یک طرح قلب ایجاد کنید.

 

5ـ شابلون سر گل ها را بردارید و به همان روش قبلی این طرح را دور تا دور لبه در جعبه ایجاد کنید. طرح کامل گل، ساقه و برگ ها را در وسط در کلاه ایجاد کنید.

 

6- با استفاده از رنگ سبز کم رنگ طرح قلب را روی در جعبه به قرینه دور گل ایجاد کنید. برای ایجاد این طرح ها از مقدار اندکی رنگ استفاده کنید.
منبع:نشریه دنیای زنان، شماره 51.