قاب های ساده یا کهنه را می توان با استفاده از رنگ و الگوهای ستاره شکل نو و زیبا کرد. با استفاده از بتونه و رنگ آکریلیک استنسیل به نقوشی که روی قاب به وجود می آورید، حالتی سه بعدی می دهید. به محض اینکه بتونه و رنگ را با هم مخلوط کردید، باید پیش از سفت شدن از آن استفاده کنید.

ابزار :
 

ـ قاب عکس چوبی
ـ رنگ امولسیون (لاتکس) آبی تیره و آبی روشن
ـ قلم موی باریک
ـ پارچه نرم
ـ واکس پولیش مبلمان
ـ کاغذ سمباده در اندازه متوسط
ـ استات
ـ چاقوی برش
ـ کاسه
ـ بتونه
ـ رنگ آکریلیک آبی تیره
ـ قلم موی استنسیل
ـ کاغذ سمباده نرم
ـ گلدان
1ـ با استفاده از قلم موی باریک و رنگ لاتکس قاب را به رنگ آبی تیره کنید. اجازه دهید خشک شود. سپس، دوباره آن را رنگ کنید و بگذارید خشک شود.
2ـ ‌با استفاده از یک پارچه نرم واکس پولیش مبلمان را به تمام قاب بمالید و بگذارید خشک شود.

 

3ـ قاب را به رنگ آبی روشن (رنگ لاتکس) رنگ کنید و بگذارید خشک شود. سپس، دوباره آن را رنگ کنید و اجازه دهید خشک شود. سپس به آرامی روی آن را سمباده بزنید تا حالتی خش دار پیدا کند.
4ـ الگوهای ستاره های بزرگ و کوچک را در بیاورید. با استفاده از چاقوی برش و استنسیل الگوی ستاره های بزرگ و کوچک را روی استات برش دهید. در یک کاسه بتونه و رنگ آکریلیک آبی تیره را مخلوط کنید و بدانید که وقتی بتونه خشک شود، رنگ به مراتب روشن تر خواهد شد.

 

5 ـ‌ستاره های بزرگ را که در استنسیل بریده اید، در چهار گوشه قاب بگذارید و با قلم موی استنسیل مخلوط رنگ آبی و بتونه را روی آنها بمالید؛ سپس، ستاره های کوچک را مانند شکل روی قاب قرار دهید و با رنگ آبی و بتونه آنها را بپوشانید. بگذارید رنگ کاملاً خشک شود و قلم مو را تمیز بشویید.

 

6 ـ وقتی رنگ و بتونه به طور کامل خشک و سفت شد، به نرمی روی هر ستاره را سمباده بزنید.

 

7 ـ می توانید برای هماهنگی هر چه بیشتر اجزای اتاق تان را با هم روی گلدان های کوچک و بزرگ اتاق تان هم طرح این ستاره ها را به وجود آورید.

 

منبع:نشریه دنیای زنان، شماره 50. .