مواد و وسایل لازم :
 

خمیر بیسکویت (ترجیحاً خمیر زنجبیلی) / حدود 700 گرم
کرم رویال غلیظ / به میزان لازم
ورق ژلاتین / (یک ورق در صورت تمایل)
تخته کار (از جنس مقوا و سینی های مسطح مخصوص کیک)/ حداقل 30 در 30 سانتی متر
نقل و ترافل های تزئینی ، شکر و اکلیل خوراکی رنگی به میزان لازم
خانه بیسکویتی، اصالتاً در ایام سال نوی میلادی تهیه می شود و علاوه بر اینکه باعث شادی کودکان می گردد می تواند زینت دهنده ی خانه های شما و نوید بخش ایام شیرین سال نو باشد. ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نوی میلادی ، طرز تهیه این خانه را به هموطنان عزیز مسیحی تقدیم می کنیم و سالی خوش برایتان آرزومندیم . سایر مخاطبان عزیز مجله ،می توانند از این خانه برای تزئین کیک های تولد نیز استفاده کنند و کافی است به جای تخته کار ، کیکی که با خامه یا کرم کره ای پوشانده شده به عنوان سطح کار در نظر بگیرند.

طرز تهیه:
 

الگوی خانه ی مورد نظر با سایز دلخواه را تهیه و آن را روی مقوا یا طلق پیاده سازی کنید. خانه می تواند همرا با دودکش و اتاقک زیر شیروانی باشد . در اینجا برای سهولت کار ، ساده ترین طرح ممکن در نظر گرفته شده است . الگوی خانه ای که در تصویر مشاهده می کنید شامل دو قطعه مستطیل شکل به طول و عرض 14 سانتی متر برای سقف ، دو قطعه به طول 14 و عرض 9 سانتی متر برای دیواره و دو قطعه برای نمای روبرو و پشت خانه می باشد. برای نمای روبرو و پشت ، ابتدا مستطیلی به طول 11 و عرص 9 سانتی متر رسم کنید سپس یک خطی فرضی از وسط ضلع 11 سانتی متری به طول 18 سانتی متر رسم کنید و بالای آن را علامت بزنید ، سپس اضلاع فوقانی مستطیل ترسیم شده را به نقطه علامت خورده متصل کنید تا نمای روبرو و پشت خانه به دست آید . اگر تهیه الگو برایتان مشکل است می توانید آن را از طریق تالار گفتگوی سایت هنر آشپزی دانلود کنید.
خمیر زنجبیلی را آماده کرده و آن را بین دو لایه کاغذ روغنی به ضخامت 3 تا 5 میلی متر پهن کنید. لایه رویی کاغذ روغنی را بردارید . سپس الگوهای تهیه شده را به آرد آغشته نموده و روی خمیر قرار دهید و با دست چپ آن ها را ثابت نگه داشته و با دست راست توسط کاتر مدور (برشگر پیتزا) یا چاقو و با کمک خط کش، دور تا دور الگو را ببرید. خمیر های مازاد را از کاغذ جدا کنید . کاغذ را به آرامی در سینی فر قرار دهید ، محل در و پنجره ها را نیز از خمیر جدا کنید و درب جدا شده را در گوشه ای از سینی فر قرار دهید تا جداگانه پخته شود.

 

معمولا خمیر این بیسکویت بیش از حد مورد نیاز تهیه می شود تا اگر احیاناً در حین کار ، قطعه ای شکست ، جایگزینی برای آن وجود داشته باشد. سپس طبق دستور تا زمانی که بیسکویت ها کاملا پخته شده ، زیر و اطراف آن ها کمی رنگ بگیرد ، سینی را در فر قرار دهید . مازاد خمیر را نیز با کاتر گرد 2 تا 3 سانتی به ضخامت یک تا 2 میلی متر قالب بزنید تا از آن ها برای تزئین سقف خانه استفاده شود(حدود 70 قطعه) . بیسکویت های مورد استفاده در این خانه باید بیش از بیسکویت های معمولی پخته شوند تا استحکام لازم را داشته باشند. سپس اجازه دهید اجزاء ، کاملا سرد گردند.
سپس کرم رویال غلیظ را آماده کنید . بسته به تزئینات ،معمولا در کل به آیسینگی که با 5 عدد سفیده ی تخم مرغ تهیه شده است نیاز است که بهتر است در چند مرحله به طور جداگانه تهیه شود زیرا اگر به یک باره تهیه شود در طول کار خشک شده و کیفیت خود را از دست می دهد . ابتدا در مرحله اول آیسینگی با یک سفیده ی تخم مرغ ، تهیه و بدنه ی خانه به هم متصل گردد و پس از خشک شدن کامل ، مجددا آیسینگ با یک سفیده ی تخم مرغ دیگر تهیه و سقف چسبانده و تکمیل گردد. سپس آیسینگی با دو عدد سفیده ی تخم مرغ تهیه و زمینه ی کار با آن پوشش داده شود. برای سایر تزئینات مانند پوشش درخت و... نیز در آن به آیسینگ که از یک عدد سفیده ی تخم مرغ تهیه شده ، نیاز خواهد بود.
جهت مونتاژ قطعات ، بخشی از رویال آیسینگ را در قیف کاغذی یا یکبار مصرف بریزید. بخشی از ورق ژلاتین را به اندازه پنجره ها برش زده و از داخل دیواره ، با کمی کرم رویال به پنجره بچسبانید تا حالت شیشه را ایجاد کند. سپس اجزای بدنه خانه را روی تخته کار با کرم رویال به هم متصل کنید ، بهتر است مساحت کف خانه را روی سطح کار علامت گذاری کرده و سپس بدنه را به هم متصل نمائید. می توانید از قوطی های کنسرو و برای ثابت نگه داشتن دیواره ها کمک بگیرید. معمولا ظرف 5 تا 10 دقیقه ، آیسینگ خودش را می گیرد و پس از یک شب ، کاملا خشک و سفت می شود. اجازه دهید بدنه ی خانه کاملا خشک شود سپس با کرم رویال سقف ها را به بدنه بچسبانید، پس ز ثابت شدن سقف چند ساعتی زمان دهید تا کمی سفت شود سپس خمیرهای گرد را روی سقف بچسبانید ، برای تراز شدن لبه های سقف ، بایستی تعدادی از خمیرهای گرد را به شکل نیمدایره برش و در لبه ها مطابق تصویر کار کنید. اینکار را از لبه پائین سقف شروع کنید و پس از اتمام هر ردیف ، ردیف بالاتر را به گونه ای قرار دهید تا کمی روی ردیف زیرین قرار گیرد. اجازه دهید کاملا خشک و ثابت شوند. سپس در صورت تمایل روی سقف ، را با کرم رویال مطابق شکل تزئین کنید.درب خانه را به صورت نیمه باز به نمای فوقانی بچسبانید. تزئینات نهایی را انجام دهید . می توان تزئینات بدنه ی خانه را قبل از اتصال اجزا به همدیگر نیز انجام داد و یا آن را به آخرین مرحله کار پس از مونتاژ خانه موکول نمود. در آخر ، سطح زمین کار را با کرم رویال بپوشانید و آن را با بیسکویت های دلخواه مانند درخت ، آدمک و... مطابق تصویر تزئین کنید. کلیه ی اجزایی که در تصویر مشاهده می کنید خوراکی بوده و از بیسکویت و کرم رویال تهیه شده اند.

 

ـ در صورتی که می خواهید داخل خانه روشنایی داشته باشد، باید قبل از مونتاژ قطعات ، یک لامپ کوچک در آن تعبیه کنید.

 

منبع: هنر آشپزی شماره 75