مواد لازم:
 

تخم مرغ / 3 عدد
شیر / 40 گرم
روغن مایع / 40 گرم
نمک / یک هشتم قاشق چایخوری
فلفل / مقداری
آرد / 60 گرم
سیب زمینی خام / 350 گرم
خیار شور / 2 عدد بزرگ
قسمت سفید پیازچه / 2 عدد
جعفری خردشده / 2 قاشق سوپخوری
سس مایونز / 100 گرم
ژامبون گوشت / 200 گرم (8 ورق)

طرز تهیه:
 

تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته، شیر، روغن، نمک و فلفل را اضافه کرده، کمی با همزن بزنید. آرد را کم کم اضافه کرده و با همزن بزنید تا یک دست شود. تابه ی مستطیل شکل به ابعاد تقریبی 25 در 30 سانتی متری را روی حرارت قرار دهید. بعد از این که کاملاً گرم شد، کف تابه را کمی چرب کنید. مواد را در تابه ریخته، بعد از 2 دقیقه که یک طرف خمیر پخته شد، طرف دیگر را نیز برگردانید تا این سمت نیز پخته شود. خمیر پخته را روی پارچه نم دار گذاشته و با پارچه رول کرده و کنار بگذارید.

دراین فاصله مواد سالاد را آماده کنید:
 

در ظرفی سیب زمینی پخته رنده شده، خیارشور رنده شده، پیازچه ریز خرد شده، جعفری خرد شده و سس مایونز را مخلوط نمایید. خمیر را باز کرده و یک لایه نازک مایونز روی خمیر بمالید. روی خمیر یک لایه ژامبون گوشت بچینید، به طوری که تمام سطح روی خمیر را بپوشاند. سپس یک لایه از سالاد آماده را روی ژامبون گوشت پهن کرده و رولت را از همان جهتی که رول کرده بودید، بپیچید و به مدت حداقل یک ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملاً سرد شود. سپس رولت را به دلخواه برش داده و با گل هایی از هویج و چغندر پخته و با برگی از جعفری تزئین نمایید.

نکته:
 

1- این دستور 100 گرم کربوهیدرات، 95 گرم پروتئین، 115 گرم چربی و 1815 کیلوکالری انرژی دارد.
2- این رولت از رولت های سرد بوده و برای پیش غذا استفاده می شود.
3- می توانید خمیر را در تابه ی دو طرفه نیز تهیه نمایید. در این صورت در دو نوبت مواد خمیر را در تابه بریزید تا خمیر ضخیم نشود.

 

منبع: مجله هنر آشپزی - ش 78