مواد لازم:
 

برنج / یک کیلوگرم
مرغ متوسط / یک عدد
نمک / به میزان لازم
روغن / به میزان لازم
محلول زعفران / مقداری
پیاز بزرگ / یک عدد
زردچوبه / به مقدار لازم
خرما / 150 گرم
کشمش / 150 گرم
قیسی / 150 گرم
رشته پلویی / 200 گرم
زیره / در صورت تمایل

طرز تهیه:
 

برنج را شسته، نمک زده و بگذارید 3 تا 4 ساعت خیس بخورد. مرغ را پاک کرده، شسته و کمی نمک بپاشید. بعد در تابه با کمی روغن تفت دهید تا بوی مرغ از بین برود. بعد به آن آب و محلول زعفران اضافه کنید و اجازه دهید تا مرغ خوب پخته شده و آب نداشته باشد و آب مرغ به خورد خورش برود. پیاز را خرد کرده و در تابه بریزید. به آن روغن و زردچوبه اضافه کنید. پس از سرخ شدن آن را کنار بگذارید. خرما،کشمش و قیسی را بشورید و بگذارید تا خشک شوند. هسته ی خرما را دربیاورید و هر سه را با هم یا جدا جدا با کره یا روغن کمی تفت دهید و کنار بگذارید. برنج را جوشانده و 2 تا 3 دقیقه قبل از آبکش کردن، رشته ها را که به اندازه ی 2 تا 3 سانتی متر خرد کرده اید، داخل برنج در حال جوشیدن بریزید تا با هم یک جوش بزند و سپس در آبکش خالی کنید.

برای دم کردن رشته پلو به دو صورت عمل کنید:
 

1- در ته قابلمه پس از ریختن مقداری آب و روغن ، نیمی از برنج و رشته را ریخته و مرغ ها را روی برنج بگذارید و روی مرغ هم مخلوط پیاز داغ، کشمش، خرما، قیسی و در صورت تمایل کمی زیره ریخته و بقیه برنج را بریزید و کمی محلول زعفران داده و برنج را دم کنید. بعد از حدود یک ساعت با شعله کم پلو آماده است.
2- برنج را مطابق توضیح بالا با رشته آبکش کنید و در قابلمه دم کنید و بعد از دم کشیدن برنج آن را در دیس بکشید و مرغ را لابه لای برنج گذاشته وبا پیاز داغ، کشمش، خرما، قیسی و زعفران آن را تزئین کنید.

نکته:


 

- این دستور 1404 گرم کربوهیدرات ، 230 گرم پروتئین، 75 گرم چربی و 7223 کیلو کالری انرژی دارد.

 

منبع: مجله هنر آشپزی - ش 78